תוכן מעניין

יום אחד, בהגיעי לביתי במושב בו גרתי, מצאתי על מפתן הדלת גוזל שנפל מהקן, קטן בן יומו, קרח מנוצות, עיניו עדיין עצומות. במכון הזואולוגי אמרו כי הסיכויים להצילו קלושים, הוא אינו יכול לשמור על חום גופו. אנחנו לעומת זאת האמנו בציפי (זה השם שהענקנו לו) וקופסת נעליים הוכרזה כמשכנו החדש. למרבה המזל, על רכושנו הדל נמנה מקרר ישן ומרעיש אשר פלט חום רב מהדופן הימנית שלו, ובתושייתו של בן זוגי, הוצמד ביתו של ציפי לאותה דופן.

ציפי התברר כפייטר...

מס' ימים לפני הכנס, כשרשימת המשתתפים הייתה כמעט סגורה, מנהל האירוע הביע שביעות רצון נמוכה מכמות הנרשמים המעטה יחסית, לדעתו. ואם לדייק- הוא אפילו חשב שזה די כישלון. אולם, במהלך הישיבה הוא גילה לראשונה כי מספר המשתתפים עולה בעשרות אחוזים על מספר המשתתפים בכנס דומה שנערך חודשים קודם לכן. באותו הרגע הפך אותו מנהל האירוע מרוצה מאוד מהרשימה. הבטתי בו, הוא הרשה לעצמו להתרווח בכיסאו, חייך והתפנה להמשיך ולנהל את הדברים בהתלהבות. הוא גם...

איך להצליח יותר כמנהיגים

אז כששואלים מיהו מנהיג, עבור רובנו עולה הדמות הכריזמטית, הסוחפת, אותו אדם שיודע לגרום לאחרים לפסוע בעקבותיו.

יש מספיק מנהיגים, בישראל ובעולם, שהוכיחו לנו כי חדות לשון, מהירות וכריזמה, מחפים על חוסר ניסיון, ועל מאפיינים בלתי רצויים אחרים, ולעיתים מספקים כדי לסחוף ציבור שלם.

מנהיגים מוחצנים הם מנהיגים מוצלחים יותר. זו הנחה רווחת ואולי אפילו אקסיומה בעולם הניהול והעסקים. ולא רק זאת, אלא שגם מחקרים אקדמיים תו...

אורי, בתי בת השבע, בחרה במקצוע חדש. אורי החליטה להיות "דוג-סיטר"- כזו שתשמור על כלבים ותטייל עמם בהתאם לצרכי בעליהם. העיסוק החדש יאפשר לאורי להשיג לפחות שתי מטרות- היא גם תשתתף במאמץ המשפחתי לחסוך לבית עם חצר וגם תגשים את חלומה להיות בקרבת כלב (עד שזה יגיע, יחד עם הבית).

אורי ערכה קמפיין פרסומי במסגרתו הכינה עלונים בכתב ידה, חילקה אותם לשכנים בתיבות הדואר, והכינה טבלה מסודרת שכללה פרטים כמו שמות, תאריכים ותשלומים.

למחרת היום ראי...

אנחנו כבר יודעים שמאוד פופולארי לדבר על "המיתון כהזדמנות", או- "משבר לאחד- הזדמנות לאחר" ולאחרונה אפילו "יציאה מהמשבר כבר בדרך". לא כל כך משנה איזה משפט נכון באיזה סדר, דבר אחד בטוח, זו תקופה דינאמית, עתירת חוסר וודאות, אך מלאה באתגרים!

ומה שמעניין לדבר עליו בהקשר זה, הוא המשמעות של כל זה מבחינת ניהול משאבי אנוש. אתם שמלווים, מייעצים, מסייעים בקבלת החלטות קשות, מנסים לייצג את כולם נאמנה וגם מיישמים פעולות כואבות. היכן אתם? היכן...

רוצים להצליח אבל מפחדים להכשל? תלמדו ממומחה הכישלונות Caleb Meakins בוידאו 

במהלך צפיה בתחרות כדורעף לבנות ביה"ס יסודי הנה תופעה מענינת שאני שמה לב אליה: שתי קבוצות עם מאפיינים כלליים די דומים - חלק מהשחקניות זריזות, חלק פחות, יש כאלה שמדייקות, יש כאלה שפחות. לכל קבוצה 2-3 שחקניות בולטות במיוחד.

וזהו. בזאת מסתיים הדמיון בין הקבוצות.

הדינמיקה בתוך כל אחת מהקבוצות שונה לגמרי. בקבוצה אחת, השחקניות הבולטות שולטות במשחק - מתמסרות ביניהן, כמעט לא משתפות אחרות וסומכות (יש לומר בצדק) על יכולותיהן.

בקבוצה השנייה,...

Please reload